Chytré směšování vody pro pohodlí i bezpečnost ve vaší domácnosti

chytre smesovani vody

Směšování vody je sice poměrně dost jednoduchou úlohou v rámci topného systému, ale stejně jako většina úkonů, je i směšování vody možné dělat v různých efektivitách a kvalitách. Někdy se můžeme jednoduše potkat se systémy, které jen směšují vodu staticky podle nastavení systému člověkem.

Vedle toho jsou ale i takové, které naopak nenechávají vše v rukou obsluhy, ale nabízí velice příjemnou eventualitu v podobě stoprocentně automatizovaného vytápění, nebo řízení směšování vody v klasických vodovodních rozvodech. A přesně tyto systémy si dnes probereme.

Proč investovat do chytrého směšování vody?

Na jednu stranu se pro leckoho může směšování vody s automatizací zdát skoro až jako plýtvání penězi. Jenže jsou specifické případy, pro které je taková investice velice prospěšná. Specifický směšovací ventil s těmito vlastnostmi můžeme využít například v moment, kdy máme v domácnosti seniory či malé děti. U nich se může často stát, že si neohlídají teplotu vody a mohou se při mytí rukou či dokonce sprchování, nepříjemně opařit.

Aby k tomu nemohlo dojít, používáme standardně několik součástek s možností kontroly všech těchto hodnot. Jednou z těch nejspecifičtějších je přitom termostatický ventil. Ten, jak již název sám o sobě napovídá, obsahuje termostat umožňující nastavení mnohých hodnot. Nastavit zle jak přesná regulovaná teplota, tak i její rozsah od nejnižší po nejvyšší teplotu. Díky tomu tak můžete účinně zabránit právě opaření.

Jak se s ventilem pracuje?

Samotné zapojení ventilu by nikdy neměl dělat lajk a raději by to měl přenechat profesionálům. Ačkoliv je konkrétně termostatický ventil jednoduše zapojitelnou součástkou, tak je tu spíš riziko toho, že při práci s vodou může i drobná chybička napáchat hromadu škod. Samotný termostatický směšovací ventil se totiž zapojuje přímo do sítě jako takové. Nebude ta na straně uživatele, ale bude někde tam, kde se směšuje voda na pozadí. Přesto by ale měl být i na takovém místě, které k němu umožňuje dobrý přístup. A to především pro případ potřeby změny nastavení a provozu ventilu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Chytré směšování vody pro pohodlí i bezpečnost ve vaší domácnosti"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*