Jak vybrat nábytek do jídelny

Stul20Alu1 scaled

Jen těžko si lze představit domov bez kvalitního jídelního nábytku. Jídelní stůl a židle musí přirozeně zapadat do konceptu domácího prostředí a zároveň je třeba, aby se rodina cítila pohodlně a každý společně strávený čas u jídla nebo společných aktivit si plnohodnotně užila.

Jak tedy vybrat správný nábytek do jídelny, aby splňoval výše uvedené? To se dozvíte v tomto článku.

1. Dřevo

Při výběru materiálu jídelního stolu a židlí máte k dispozici širokou škálu možností, ze kterých si můžete vybrat – vaše volba může padnout na měkké dřevo, exotické dřevo, ale i velmi tvrdé dřevo, jako je dub, buk, jasan nebo ořech.

Asi nejodolnějším z uvedených materiálů je dubové dřevo. Pokud hodláte jídelní stůl využívat i k jiným aktivitám (např. práci, společenským hrám), pak se rozhodně dub jeví jako správná volba, neboť je schopný odolat i velmi aktivnímu a náročnému užívání.

2. Čalounění židlí

Čalounění jídelních židlí má své výrazné plusy i mínusy. Kvalitně provedené čalounění oživuje prostor jídelního koutu a příjemně se na takových židlích sedí, nicméně čalouněný nábytek se velmi těžko udržuje v top stavu – jídelní židle se mohou hůře čistit od všemožných skvrn nebo se potah může začít trhat.

3. Konstrukce stolu

Pevná konstrukce zajistí, že stůl je skutečně pevný a bytelný. Obecně se doporučuje kovová konstrukce, díky které stůl zůstane ve vynikajícím stavu i po několika desítkách let.

4. Velikost

U tohoto kritéria musíte vzít v potaz počet členů rodiny a jak by zde sedávaly návštěvy. Pak je potřeba zvolit takový stůl, aby sedící měli dostatek prostoru kolem sebe. Být nalepený jeden na druhém není nic příjemného a může to zkazit dojem z události, která se u stolu odehrává.

5. Výroba na míru – ano nebo ne

Poslední kritérium se týká výroby na míru. Zde záleží na vašich preferencích, finanční situaci a výhledu do budoucna. Určitě bude rozdíl mezi požadavky mladých lidí, kteří se přestěhovali do nového bytu a hledají nějaké levné řešení a mezi rodinou bydlící ve velkém domě, pro kterou je čas strávený u jídla alfou a omegou jejich dne. Nicméně nikdy nesmíte zapomenout na to, že pokud hledáte hlavně kvalitu, počítejte s vyšší cenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak vybrat nábytek do jídelny"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*