SPLÁCET HYPOTÉKU SPOLEČNĚ, NEBO SAMOSTATNĚ?

Nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů způsobily, že se nesezdané páry vrhají do hypoték často bezhlavě s vidinou vysněného bydlení. Často ale zapomínají, že s podpisem smlouvy přichází i velká zodpovědnost …

Mnoho nesezdaných párů, které plánují rozsáhlejší rekonstrukci nebo koupi domu či bytu, se rozhodnou řešit financování nového bydlení hypotékou. Úrokové sazby se stále drží na historických minimech a už bezmála rok banky zaplavují žádosti
o hypoteční úvěry.

Partneři sice mají jasno, na co peníze použijí, ale v dalších otázkách už váhají. Před podpisem smlouvy o hypotečním úvěru by se měli zamyslet nad tím, zda budou hypoteční úvěr splácet společně nebo jen jeden z nich. Toto rozhodnutí může výrazně ovlivnit situaci, která by mohla nastat při případném rozchodu. Mnoho párů žádajících o hypotéku nad tímto aspektem vůbec nepřemýšlí.

V první řadě je to z důvodu, že si nepřipouští, že by jejich vztah mohl skončit. Druhým důvodem je, že pokud budou v úvěrové smlouvě figurovat oba dva, získají dostatečnou bonitu z pohledu banky a zvýší se jim tak šance, že na hypoteční úvěr dosáhnou.

V současné době ale banky zmírnily podmínky k získání hypotečního úvěru, proto partner s vyššími příjmy může nejprve zkusit získat hypotéku sám. Pokud by se klient nezdál bance dostatečně bonitní, může o ni zažádat s partnerem.

Pokud partneři chtějí při případném rozchodu předejít komplikovanému a stresujícímu vyrovnání, které v mnoha případech končí až u soudu, doporučujeme společnou hypotéku nesezdaných partnerů pečlivě promyslet.

Oficiální zráva společnosti FINANCE ALBATROS, s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "SPLÁCET HYPOTÉKU SPOLEČNĚ, NEBO SAMOSTATNĚ?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*