Bezhotovostní ekonomika? Může vážně poškodit ekonomický systém, tvrdí ekonom DRFG Martin Slaný

DRFG Davida Rusňáka

Jmenuje se Martin Slaný a je hlavním ekonomem investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, která nabízí fondy a dluhopisy. Na konferenci FINfest vystoupil se svým příspěvkem věnovaným hospodářské krizi. V rámci svého vystoupení se pokoušel pojmenovat příznaky nynější ekonomiky a porovnával je s hospodářskou krizí v roce 2008. Teď je to téma tzv. „cashless“ ekonomiky, co otřásá mediálním prostorem.

Ekonomika a politická svoboda v ohrožení

Téma bezhotovostní ekonomiky znovu probublává na povrch – především proto, že o něm začínáme slyšet ze strany Mezinárodního měnového fondu. Martin Slaný z DRFG, což je investiční skupina, ve které působí jako majoritní akcionář a předseda představenstva David Rusňák, ale od bezhotovostní ekonomiky odrazuje. Podle jeho slov může vážně poškodit ekonomický systém – v ohrožení je údajně celá ekonomika i politická svoboda. Nejde podle něj také o přirozený vývoj, jako spíš o cílenou manipulaci s našimi financemi. Samotný úbytek hotovostních plateb s tím podle Slaného nemá zase tolik společného.

Ekonom DRFG Davida Rusňáka je proti kontrole a regulaci státu

Největším problémem jsou podle Slaného záporné úrokové sazby. Ty by citelně zvrátily postavení věřitele a dlužníka. Teď už je sice mohou nastavit i centrální banky, ale v hranici sazeb záporného snižování je stále brzdí hotovostní platby.

Pokud bychom takto striktně eliminovali hotovostní platby, získal by stát větší prostor k regulování a kontrole. A to není něco, o co by měla zdravá ekonomika usilovat. Peníze proto nejsou podle ekonoma DRFG nějakým přežitkem z minulosti, jsou spíše nástrojem, skrze který jsme stále svobodní ve své volbě, i „pilířem vztahu občana ke státu“, jak řekl Slaný. Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Bezhotovostní ekonomika? Může vážně poškodit ekonomický systém, tvrdí ekonom DRFG Martin Slaný"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*