Jak poznáte, že je váš organismus dehydrovaný? A co se s tím dá dělat?

Brita Fill Go Vital filtrační láhev limetková

Trápí vás neustálé změny nálad, zácpa a celková slabost? Vaše pokožka je scvrklá a vrásčitá, přestože na to ještě nemáte věk a krevní tlak lítá jako na houpačce? Než se vydáte k lékaři, zamyslete se nad tím, jak často přijímáte tekutiny. O kvalitě vašeho pitného režimu mnohé napoví také barva a zápach vaší moči nebo úroveň klidového tepu. Čím je vaše moč tmavší a nelibě vonící, a čím vyšší máte klidovou srdeční frekvenci, tím více vaše tělo volá po vodě.

Jak si zajistit dostatečný pitný režim a nezapomínat se napít?

Zvednete-li skleničku s vodou k ústům až v momentě, kdy máte žízeň, bývá již obvykle pozdě. Tělo by mělo dostávat tekutiny v pravidelných intervalech a v dostatečné kvalitě. Pro připomenutí, že se máte napít, existují dokonce i aplikace, které si můžete nainstalovat na váš chytrý telefon. Upozornění na konzumaci tekutin si můžete také jednoduše do diáře zaznamenat jako jeden z každodenních úkolů. Nejsnazším způsobem, jak nezapomenout na dostatečný příjem tekutin, je ale láhev, kterou budete nosit neustále sebou. K tomuto účelu se velmi dobře hodí opakovaně naplnitelná láhev na vodu, která se vejde do batohu i malé kabelky a v případě, že se dostanete ke zdroji kohoutkové vody, budete si moci její obsah pravidelně doplňovat.

Moderní láhve na vodu si poradí i s její filtrací

Nejste-li si jisti, že kohoutková voda například ve vašem zaměstnání nebo v hotelu, kde jste se rozhodli strávit dovolenou, je opravdu kvalitní a obsahuje jen zdraví prospěšné látky, svěřte své zdraví raději do rukou kvalitní filtrační láhvi, která prostřednictvím filtrační patrony odstraní z pitné vody všechny nežádoucí a organismu škodlivé látky jako například těžké kovy, mechanické nečistoty z potrubí či pozůstatky po dezinfekci vody v podobě nepříjemné chlorové pachuti. Filtr však z vody neodstraní látky tělu prospěšné jako například vápník či hořčík. Pro dobré fungování filtrační láhve a zajištění pravidelného přísunu kvalitní a čisté vody doporučuje specialista na filtraci vody vyměnit filtrační patronu alespoň po 2 měsících nepřetržitého používání láhve. Přibližně po této době se totiž aktivní uhlík ve filtru zanese a není již schopen z vody odstraňovat škodlivé látky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak poznáte, že je váš organismus dehydrovaný? A co se s tím dá dělat?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*