Rozhodli jste se vytápět pomocí kotle?

AM Licotherm 26 Carbo1

Rozhodli jste se vytápět váš dům pomocí kotle? Vyberte si vhodné řešení z několika variant a spolehněte se v tomto ohledu na prodejce s bohatými zkušenostmi.

Kotle

Vybíráte pro vaši domácnost vhodný kotel na tuhá paliva? Pak vás bude čekat rozhodování, zda zvolit variantu topení dřevem nebo uhlím. Zjistěte, jaká varianta je pro vás ta nejvhodnější a jaké vám konkrétní řešení přinese výhody a nevýhody. Pokud si nejste jisti výběrem, pak není nic jednoduššího než se s prosbou o radu obrátit na zkušeného výrobce kotlů na tuhá paliva.

V případě, že jste se rozhodli pro kotel na tuhá paliva, v sortimentu si budete moci vybrat hned z několika druhů. Těmi jsou kotle s klasickým nebo fluidním roštem či kotle práškové. Ty se pak dělí na granulační a výtavné.

Výkonné kotle ne dřevo

Kotle na dřevo splňují potřebné parametry evropských standardů. Jsou ideálním řešením především do rodinných domů disponujících vlastní kotelnou. Velkou výhodou je jejich vysoká účinnost a minimální tvorba popela. Oceníte i nižší tvorbu škodlivých látek.

V jakých případech se vám takovéto řešení vytápění vyplatí a kdy spíše nikoliv? Výhodu vytápění dřevem spatříte především v tom ohledu, že oproti elektřině nebo plynu nejste závislí na jejich dodavateli, a tedy i na případném rapidním zvyšování cen. Slabinou je pak nutnost přikládání dřeva do kotle. Toto řešení se vám příliš nevyplatí v případě, že máte novější rodinný dům s dostatečným zateplením a minimálními teplenými ztrátami.

Tyto kotle mají vyšší výkon a vyplatí se tedy spíše ve větších prostorách nebo budovách s vyšší tepelnou ztrátou.

Kotle na uhlí a pelety

U kotle na uhlí si můžete zvolit variantu ručního nebo automatické přikládání. V takovém případě pak máte s vytápěním mnohem méně starostí. Jelikož uhlí patří stále mezi ta nejlevnější paliva, tento způsob vytápění se vám velmi vyplatí oproti jiným tuhým palivům. Rozhodnout se můžete i pro kombinovanou variantu kotle, kdy můžete použít jak uhlí, tak i pelety.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Rozhodli jste se vytápět pomocí kotle?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*