Svěráky pro amatérské i profesionální dílny

JPQ 520DUALNI20PNEUMATICKY20SVERAK1

Především profesionální dílny by se neobešly bez svěráků různých typů a dalších prvků, které mají usnadnit práci. Patří sem například sklíčidla.

Strojní svěráky pro amatérské i profesionální dílny

Moderní provozovny, ve kterých se uplatňuje CNC obrábění, nejčastěji využívají přesné strojní svěráky s hydraulickým nebo mechanickým posilovačem. Jejich hlavní výhoda tkví ve velké upínací síle svěráku, přičemž není nutné, aby obsluha vynaložila větší úsilí.

  • Pro extrémně rychlé upínání v provozech s velkou sériovou výrobou nacházejí své místo stále častěji svěráky s vícenásobným upínáním nebo také pneumatické svěráky.
  • Vysokou přesností vynikají modulární svěráky.
  • Pro obrábění na 4 a 5 ose CNC stroje jsou vhodné samostředící svěráky.
  • Pro nutnost natáčení a naklápění jsou určené sklopno-otočné svěráky.

Dalšími prvky mohou být přesné svěráky brusičské i sinusové pro broušení či svěráky nerezové pro EDM obrábění. Nezbytným prvkem pro amatérské i profesionální dílny jsou svěráky příruční.

Sklíčidlo na soustruh

Sklíčidla jsou nezbytností především v soustružnických dílnách. Nejvíce využívanými prvky v tomto směru jsou soustružnická 3 čelisťová sklíčidla, která slouží k upnutí rotačních součástí. Sklíčidlo na soustruh také může disponovat výměnnými čelistmi.

  • Dalším druhem, který nachází v těchto dílnách své uplatnění, je soustružnické 4 čelisťové sklíčidlo.
  • Výhodou tohoto typu je možnost upínat každou z čelistí samostatně.

Horizontálním upínáním na pracovní stůl se vyznačují frézovací sklíčidla. Ta se mohou rozdělit na 3 čelisťové 4 čelisťové s točnicí nebo sklopno otočné.

Pneumatický svěrák

Především pro sériovou výrobu je vhodný přesný strojní pneumatický svěrák, který může být uplatněn i pro kusovou výrobu.

  • Pneumatické svěráky se ovládají pomocí spínače, který slouží k zapínání a vypínání.
  • Díky tomu trvá utáhnutí a následné uvolnění obrobku pouze 1,5 sekundy.
  • Pokud je žádoucí výrobu ještě více zefektivnit, pak jsou k dispozici duální pneumatické svěráky, které dovolují upnutí více kusů do jednoho svěráku.

Dalším prvkem je pneumatický masivní strojní svěrák, který disponuje regulátorem tlaku. Tím pádem je možné nastavit požadovanou upínací sílu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Svěráky pro amatérské i profesionální dílny"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*