Rakytník jako bylina budoucnosti. Věděli jste, že prospívá pleti

Rakytnik jako bylina budoucnosti. Vedeli jste ze prospiva pleti

Když se řekne rakytník, většina lidí si představí malé, veselé oranžové bobulky. Někomu se možná začnou sbíhat sliny, protože z rakytníku se vyrábí výborná zmrzlina. Málokdo ale ví, že rakytník řešetlákový má úžasné účinky na naši pleť. Ukrývá se v něm totiž cosi zázračného, díky čemuž se hodí pro každý typ pleti v kterémkoli věku.

Nenápadné bobule nabité prospěšnými látkami

Bobule rakytníku možná na první pohled působí obyčejně, ve skutečnosti jsou ale nabité obrovským množstvím prospěšných látek. Především je potřeba vyzdvihnout obsah karotenoidů, díky kterým mají bobule svoji typickou žlutooranžovou barvu. Právě karotenoidy mohou za to, že je rakytník prospěšný pro pokožku. Zapomenout ale nesmíme ani na přítomnost tzv. protivráskového antioxidantu.

Jak rakytník působí na pleť?

Během sezóny si možná rádi pochutnáte na rakytníkové zmrzlině. Napadlo by vás, že může pozitivně působit i na vaší pleť? Především ženy při této informaci jistě zpozorní. Pokud vás zajímá, jak a čím rakytník prospívá pleti, pak byste měli vědět, že pleť nejen regeneruje, ale také vyhlazuje vrásky, léčí popáleniny a prospívá přesušené až dehydrované pokožce. Mimo jiné díky svým baktericidním účinkům napomáhá mladé pleti v boji proti nevzhlednému akné, ke kterému se neodmyslitelně pojí zanícené pupínky.

Olej, mast nebo šťáva

Pro kosmetické účely se využívají primárně plody, čas od času jsou využity také listy rakytníku. Ze žlutooranžových bobulí se získává nejen mast, ale také výluh či olej. Velmi oblíbená je také šťáva z rakytníku, která nachází široké uplatnění. Olej se lisuje průmyslově a je následně využíván v kosmetických přípravcích. Výluh, který se též nazývá macerát, se také používá pro výrobu kosmetických přípravků.

Co byste ještě měli vědět?

Je nutné zmínit, že rakytník je známý nejen pro své žlutooranžové bobule, ale také pro specifickou vůni, která nemusí nutně vyhovovat úplně každému. Pracujete-li s čerstvým rakytníkem, dejte si pozor, protože výrazně barví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Rakytník jako bylina budoucnosti. Věděli jste, že prospívá pleti"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*