Zelená domácí lékárna plná klíčků

seminka brokolice

Hodně se v poslední době hovoří o klíčení semínek. Mnoho lidí už klíčit začalo, ale někteří nevydrželi a opět přestali. Jenže klíčení je zdravé, a proto bychom se k němu měli vracet. Přitom to není až taková velká práce. Nemusíte si kupovat zeminu, zahradní truhlíky, nebude vás to stát ani korunu, když nepočítáme nákup samotných semínek. Ale i tak se vám to vyplatí, protože si vlastnoručně vypěstujete živé organismy, které vám dodají spoustu zelené energie, kterou potřebujete zvláště v tomto předjarním období. Na jaře se probouzí země, začínají pučet stromy.

Kvetou květiny. První bílé hlavičky už prorazily dokonce i sněhovou pokrývkou, a to bledule a sněženky. Jen si vezměte, jakou sílu má příroda, jak chce žít a růst a kvést. A vy tuto sílu můžete mít doma!

Postačuje k tomu jen si zakoupit nejlépe bio semínka na klíčení. A že jich věru je již dostatek! Můžete vybírat z nejrůznějších druhů. Známé jsou drobné zelené fazolky mungo, nebo tmavě fialové fazole adzuki, semínka brokolice, alfa alfa – tolice vojtěšky, červeného zelí, hořčice, ječmene, jetele. Klíčit můžete i pískavici, ředkev s ředkvičkou a slunečnici. To vše si můžete zakoupit na webu a doporučujeme nejlépe v bio kvalitě, protože jen tak budete mít záruku, že semínka vám vzejdou a nebudou chemicky ošetřena. Pokud se vám nechce lustrovat internet, pak semínka ke klíčení naleznete i doma ve spíži. Jen ji důkladně prohledejte a určitě některá najdete, například hrášek, cizrnu nebo čočku. To vše lze klíčit.

Ještě jsme si nepověděli, proč bychom měli klíčit, a hlavně v předjaří. Proto, že rašící výhonky z těchto semínek mají obrovskou sílu a jsou naplněné živými enzymy, vitamíny, na které si jen vzpomenete a obsahují i nezbytné minerální látky vhodné pro náš po zimě oslabený organismus. Stále ještě váháte? Udělejte si domácí zelenou lékárnu a kličte, co to dá. Pro začátek postačuje dokonce jen obyčejná zavařovací sklenice, do které nasypete klíčky, zalijete vodou, denně proplachujete a po pár dnech sklízíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Zelená domácí lékárna plná klíčků"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*