4 prvky, které nesmí chybět v dětském pokoji

prvky detskeho pokoje

Dětský pokoj by mělo být praktické i inspirativní místo. Potřebujeme dostatek úložného prostoru, ale také prostor pro proudění energie, vzduchu i myšlenek. Co zde nesmí chybět?

Pohodlné posezení

Ne nadarmo se v prostoru dětského pokoje používají sedací vaky. Jedná se o prvek, který je dokonalým spojením touhy po vlastním zákoutí i místu, které bude nabízet dostatek pohodlí. Není tento kus nábytku nic pro vás? Nabídněte dětem rozkládací křesla, která se během chvilky promění v postel pro návštěvu. Přespávačka s kamarády může začít! Během dne se pak křeslo stane oblíbeným čtenářským koutkem.

Nástěnka pro vlastní tvorbu

Bude se jednat o rybářskou nebo volejbalovou síť, kterou rozmístíte po jedné stěně v místnosti? Nebo se rozhodnete napnout několik stužek v mnoha řadách, abyste vytvořili prostor pro výtvarná díla svého dítěte? Nástěnka může zachycovat i fotografie s přáteli, oblíbené noty na milovanou skladbu, nebo také úspěchy a diplomy ze soutěží. Nabídněte dostatek prostoru k osobitosti.

Skrýš milují všichni

Malé děti nedají dopustit na vlastní domeček nebo týpí. Ty větší zase oceňují trochu soukromí v podobě paravánu. Poskytněte svému dítěti pocit, že jeho pokoj je jeho vlastní bezpečný hrad, kde má dostatek soukromí pro všechny své aktivity. Přiměřeně věku volte prvky, které budou vyhovovat potřebám.

Samolepky a plakáty

Myslíte si, že to není pro dětský pokoj vhodné, nebo že se vám budou plakáty a samolepky složitě sundávat? Až nastane jejich čas, snadno je odstraníte za pomocí fénu. Stačí zafoukat a teplý vzduch se postará o zahřátí lepidla. A staré nálepky a plakáty snadno odstraníte. Nebojte se dovolit dětem, aby si svůj pokoj vyzdobily podle svých aktuálních představ.

Jak vypadá pokoj vašeho dítěte? Jedná se o místo, kde se cítí báječně? Nezapomeňte také na dostatečné osvětlení, což je často podceňovanou součástí zejména studentských pokojů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "4 prvky, které nesmí chybět v dětském pokoji"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*