Na co lidé před stěhováním zapomínají?

stehovani v praze

Existuje několik základních věcí, které lidé během doby stěhování často zapomínají. Co si zapsat za uši?

Příprava je základ úspěchu

Už pomalu víte, na kdy se stěhování chystá? Domluvte si včas stěhovací společnost. Stěhování v Praze vám následně vyjde vstříc a domluvíte si termín na běžný nebo víkendový den. S dostatečným předstihem si pořiďte také krabice na stěhování a začněte do nich přemisťovat sezónní předměty a věci, které nepoužíváte denně. Nechávat tyto aktivity na poslední chvíli znamená jen příliv stresu.

Odhlaste se ze všech služeb

Když se stěhujeme, už se vidíme v novém a myslíme především na budoucnost. Přitom je ale potřeba vyřešit také minulost. Jaké služby máte přihlášené na stávající adrese? Kabelovou televizi, elektřinu, vodu, popelnice, nebo také pojištění nebo internet? Všechny tyto služby je potřeba řádně odhlásit a vyúčtovat, aby nevznikl nedoplatek. Zavzpomínejte a projděte všechny smlouvy, které máte. Stačí jen neodhlásit popelnice a vznikne vám dlužná částka, o kterou vážně nestojíte.

Balení zabere více času, než si myslíte

Všichni si přejeme, aby nám stačil jeden jediný den. Reálné to ale není. Budeme potřebovat všechny osobní věci přemístit na zcela novou adresu. To je opravdu hodně věcí. Začít balit bychom měli alespoň měsíc před stěhováním. Máte tak jedinečnou možnost se spolu se stěhováním zbavit nepotřebných věcí a třeba je darovat nebo zpeněžit. Když balíte na poslední chvíli, nestihnete nic třídit a do nového si přivezete také předměty, o které již nestojíte.

V jakém stavu musíte byt odevzdat?

Podívejte se na svou nájemní smlouvu a zjistěte si, co vše musíte zařídit, než odevzdáte klíče. Musí být vymalováno? Jaké opravy bude potřeba ještě objednat? Nezapomeňte splnit všechny své závazky.

Máte vše v pořádku a můžete se stěhovat? Nebo bude třeba ještě něco zapsat na seznam?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Na co lidé před stěhováním zapomínají?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*