Jak vybrat nájezdy na auto?

najezdy na auto

Nájezdy na auto vám dokáží ušetřit spoustu financí. Pořizujete je jen jednou za život, dále vám jen ochotně slouží. Je ale potřeba vědět, jak je správně vybrat.

Tuhle součást nepotřebuji!

Myslíte si, že se vás pořízení tohoto příslušenství netýká? Nájezd na auto vám ve skutečnosti po celou dobu své životnosti dokáže ušetřit mnoho tisíc korun. Je to dáno jeho konstrukční stálostí a trvanlivostí. Mezitím vystřídáte několik automobilů, ale nájezdy budete potřebovat jen jedny. Kdykoliv bude potřeba provést malou opravu, budou připraveny. Peníze, které ušetříte za autoservis, si můžete schovat do své závěsné vitríny, abyste zde mohli odkládat finance na nová kola.

Výška a sklon

Výška nájezdu je základní parametr, který budete potřebovat vědět. Výška je určena nájezdovou výškou pro vozidlo. Sklon se odvíjí od údaje, který je uveden v technické dokumentaci vašeho vozu. Většinou se u osobních vozidel udává sklon v rozmezí 10 až 30 procent. Pouze zemědělské stroje mají tuto veličinu vyšší, jedná se o rozmezí mezi 25 a 30 procenty. Maximálně by se vždy mělo jednat o 30 procent, pokud si nejste jisti.

Délka nájezdu

Ideální nájezd by měl mít ideální délku. Jak ji zjistíte? Velmi snadno. Délku nájezdu si vypočítáte tak, že vynásobíte výšku nájezdu krát sto. Získané číslo vydělíte sklonem v procentech.

Nosnost nájezdu nepřekračujte

Každý předmět má své užitné vlastnosti. Abyste získali ideální nájezd, musíte znát jeho nosnost a dodržet ji. Kolik váží vaše vozidlo? Bude tato nosnost stačit, abyste bezpečně obsloužili svůj vůz?

Šířka je potřebný parametr

Pokud se nebude jednat o dvě samostatné součástky, budete potřebovat znát i šířku nájezdu. Tento parametr určuje, zda bude konkrétní nájezd vhodný i pro vaše vozidlo. Šířka pneumatiky auta by měla být o 5 centimetrů menší než světlá šířka vašeho nájezdu. Tím se zachovají ideální vlastnosti nájezdu.

U nájezdu je potřeba dodržet základní parametry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak vybrat nájezdy na auto?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*