David Rusňák pozoruje nárůst kolektivního investování

Češi začali investovat o mnoho let později, než tomu bylo jinde ve světě. Nárůst investic v České republice pak pozorujeme až od roku 2010. Strach z investování pak Češi definitivně přestali mít teprve před pár lety, kdy se v České republice zlepšila finanční situace. Z toho důvodu se při zakládání obou fondů vydala investiční skupina DRFG relativně konzervativní cestou.

Skupina Davida Rusňáka se záměrně vyhýbá investování do akcií či jiných volatilních instrumentů. Podle diskuzí vydělávají její fondy a dluhopisy stabilně kolem 5 % p.a. Lidé začali investovat pasivně, své finance chtějí mít pod kontrolou a zhodnocovat si je podle svého uvážení. Přitom ještě před několika lety své finanční prostředky svěřovali portfolio manažerům, kteří se věnovali sledování výkonnosti trhu naplno.

DRFG pozoruje výrazný nárůst investované částky u svých klientů, dle recenzí se jedná až o deset procent. Skupině Davida Rusňáka se také zvýšila tuzemská i zahraniční klientela. Ta se nejčastěji přiklání ke stabilnímu a konzervativnímu investování, kde se roční výnos pohybuje kolem 4 – 5 % p.a.

Během posledních let se začaly také objevovat různé alternativní investice, které sice slibují vysoké zhodnocení, ale představují také obrovské riziko propadu. Jedná se zejména o investice do exotických produktů, vína, veteránů či známek.

Jak investují klienti DRFG?

Polovina klientů investiční skupiny Davida Rusňáka investuje jednorázovým vkladem, třetina přispívá pravidelně a ostatní skládají své prostředky nepravidelně. Průměrná celková investice klientů DRFG se pohybuje kolem 350 000 Kč. Počáteční vklad je pak deset až sto tisíc korun a pravidelné měsíční částky činí 500 až 2 000 Kč.

Investiční skupina DRFG není žádné letadlo, ale naopak se jedná o prosperující a spolehlivou instituci. Investoři zde mohou nalézt stabilní, ale přesto zajímavý výnos. Kolektivní investování je navíc na velmi vysoké úrovni a podléhá přísným regulacím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "David Rusňák pozoruje nárůst kolektivního investování"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*