Exotické potápění zblízka

Potápění je velmi oblíbeným ale také náročným sportem. Přitažlivá je na něm jistá dávka exotiky. My Češi se velmi často vydáváme do Chorvatska, které zkrátka nezklame. Stále častěji také do Egyptu. Pomalu se ale začínáme vydávat i do dalších zemí. Jelikož může být potápění poměrně nebezpečné, je důležité si zařídit správné cestovní pojištění.

Nádherný podmořský svět

V dnešním článku si ukážeme ty vůbec nejlépe hodnocené destinace a jejich podmořský svět. Místa to jsou velmi různorodá a rozmístěná po celém světě.

Austrálie
V Austrálii se nachází největší korálový útes na světě. Všichni ho jistě dobře známe pod názvem Velký bariérový útes. Je dlouhý neuvěřitelných 2 000 kilometrů pozorovat na něm můžete až 400 druhů korálů, 1 500 druhů ryb, delfíny, mořské želvy. Při troše štěstí také velryby!

Kuba
Západně od hlavního města Havana se nachází známá zátoka Maria la Gorda. Není ale tak jednoduché se do ní dostat. Povolení sem dostane ročně jen něco okolo 350 potápěčů. Spousta papírování za to ale stojí. Odměnou vám budou dech beroucí koráli, rejnoci, barakudy nebo žraloci obrovští.

Belize
Belize je velmi malý stát ve střední Americe. Mnoha lidem jeho existence dokonce není známá. Nachází se zde zátoka Shark-Ray Alley s korálovými atoly. Dále si poznamenejte název Hol Chan – zde jsou další korálové útesy s velmi bohatým podmořským životem. Žijí zde velcí rejnoci, žraloci vousatí a obrovští.

Jižní Afrika
Jižní Afrika je pro svoje možnosti k potápění vyhlášená. Jednou z velkou rarit je příležitost k pozorování nebezpečných žraloků bílých a tygřích z bezprostřední blízkosti. Provádí se tak ve velkých kovových klecích, kdy je kolem potápěče naházeno krvavé syrové maso.

Zajímá vás více o cestovním pojištění? Přejděte na https://ergo.cz/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Exotické potápění zblízka"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*