Hospodářské výsledky investiční skupiny DRFG za rok 2021

drfg

Hospodářský výsledek investiční skupiny DRFG byl v loňském roce více než 100 milionů korun čistého zisku. Což je oproti předcházejícímu roku téměř dvojnásobek. „Jakkoliv samotná čísla jsou zajímavá a důležitá, tak možná ještě podstatnější je podívat se na věci v širším byznysovém kontextu a podívat se na důvody, které k těmto dobrým hospodářským výsledkům vedly,“ říká Martin Slaný, hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Oblast nemovitostí, energetiky a finančních služeb

V segmentu nemovitostí, energetiky a finančních služeb realizovala skupina obrat 2,5 miliardy korun, k tomu více než 1,4 miliardy korun přidala v segmentu telekomunikací. Těchto skvělých hospodářských výsledků skupina dosáhla díky tomu, že v předcházejících letech zachytila řadu významných trendů, ke kterým v ekonomice dochází a také díky tomu, že významně rozšířila své aktivity, ať co se týče segmentu podnikání, tak regionů, ve kterých skupina působí.

Segment logistiky a průmyslových staveb

Vedle dlouhodobě nejvýznamnějšího směru podnikání v oblasti komerčních nemovitostí maloobchodního charakteru, skupina začala být velmi aktivní v segmentu logistiky a lehkých průmyslových staveb. A to jak v České republice, tak v zahraničí, aktuálně primárně v Polsku, kde skupina spolupracuje s předními světovými developery – Panattoni či Frontier.

Development

Velký potenciál vidí Rusňákova DRFG v developmentu, který se pro skupinu stává čím dál víc důležitější:

  • a to v segmentu rezidenčních nemovitostí,
  • i ve výstavbě logistických a průmyslových staveb.

Fond kvalifikovaných investorů – Czech Development Fund

I to byl důvod, proč skupina v loňském roce založila nový fond kvalifikovaných investorů – Czech Development Fund, který se orientuje právě na development. Doplňuje tak první nemovitostní fond CREIF, který v loňském roce dosáhl rovněž velmi zajímavých výnosů, zvýšil počet klientů, kteří s ním investují, a také se zvýšil počet nemovitostí, které má fond pod správou a rozšířil svá aktiva nejen v České republice, ale také v Polsku.

Sektor telekomunikací

Skupina je také dlouhodobě aktivní v sektoru telekomunikací, kde působí na těch nejnáročnějších trzích ve Střední a Západní Evropě, jako je třeba Německo, Rakousko nebo Švýcarsko. V loňském roce se podařilo dostavět páteřní optickou síť přes celé Slovensko ve společnosti FibreNet.

Finanční sféra

Vedle nemovitostí a telekomunikací nelze zapomenout také na třetí byznysový pilíř podnikání Rusňákovy DRFG a to jsou finanční služby. Zde je významná společnost Chytrý Honza, která v loňském roce rozšiřovala nadále své aktivity a získala řadu nových partnerů. Je zde patrná řada synergií s podnikáním skupiny a také trend významné koncentrace na trhu. „Domnívám se, že ti, co zainvestují do IT, jako jsme to učinili my, tak získají významný náskok před ostatními,“ dodává hlavní ekonom DRFG Martin Slaný.

Autor: Michal Pecka


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Hospodářské výsledky investiční skupiny DRFG za rok 2021"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*