Izolace hraje při vylévání anhydritové podlahy důležitou roli

tepelna izolace

Anhydritové podlahy jsou nedílnou součástí mnohých typů nemovitostí. Při jejich realizaci hraje důležitou roli řada faktorů. Od použití správné směsi, až po její vhodné aplikování. Podstatnou součástí takové podlahy je také izolace, na kterou se v dnešním článku zaměříme. Setkat se totiž můžete hned s několika typy izolací.

Izolace a anhydritové podlahy

Ještě, než se vůbec přistoupí k realizaci anhydritové podlahy je třeba provést důkladnou hydroizolaci základové desky. Tato vrstva v podstatě odděluje spodní vlhkou část stavby od té vrchní, kam přijde anhydritová podlaha a následně pochozí vrstvy. Poté se setkáte ještě se dvěma dalšími důležitými typy izolací.

  • Tepelná izolace
  • Kročejová izolace

Je to právě tepelná izolace, která je primárně určena ke zvýšení tepelného odporu. Její tloušťku byste v žádném případě neměli podceňovat. Obvykle je to 10 až 15 centimetrů. Pokud se ovšem pustíte do realizace pasivního domu, tyto hodnoty by měly být ideálně dvojnásobné. Právě s pomocí tepelné izolace snížíte tepelné ztráty své budoucí nemovitosti.

Kročejová izolace se používá jen ve vybraných situacích, kdy je zapotřebí utlumit kročejový hluk, respektive minimalizovat přenos zvuku při kontaktu s podlahou. Z logiky věci tedy vyplývá, že v rámci jednotlivých vrstev podlahy hraje zásadní roli spíše tepelná izolace.

Konzultujte detaily s profesionály

Správně provedená podlaha je do značné míry alchymií. Musíte mít patřičné znalosti a zkušenosti, abyste docílili požadovaných výsledků. Jestliže si v tomto směru nevíte rady, navštivte internetový portál anhydrit-podlahy.cz. Zde se dočtete mnohé. Zároveň si můžete nechat profesionálně vylít anhydritovou podlahu. Odborníci vám poradí i s řadou přidružených věcí. Následně se můžete pustit do výběru vhodného nábytku do jídelny a ostatních místností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Izolace hraje při vylévání anhydritové podlahy důležitou roli"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*