Jak se vyrábějí samolepící etikety

samolepici paska

Samolepící etikety je možné využít ve všech průmyslových odvětvích. Tvoří širokou a dynamicky se rozvíjející oblast obalové techniky. Samolepící etikety najdou své uplatnění v logistice, potravinářství, strojírenství, automobilovém průmyslu, textilním průmyslu a všude tam, kde je zapotřebí označit nebo popsat nějaký výrobek. Jak se vyrábějí a jak probíhá jejich tisk?

Výroba etiket

Samolepící etikety se vyrábějí ze široké škály materiálů a lepidel, jejichž vzájemné kombinace umožňují použití jak pro běžné, tak i pro vysoce speciální účely. V konečném zpracování jsou pak samolepící etikety buď v kotoučích, nebo na arších. Výroba etiket spočívá v tisku, který se provádí za pomocí moderních technologií. Etikety pak mohou být čistě bílé nebo plnobarevné. Etikety se vyrábějí z různých materiálů:

  • matný papír
  • pololesklý papír
  • lesklý papír
  • vstupní materiály
  • termo papír

Tisk etiket

Tisk etiket se provádí na termotransferových nebo termo tiskárnách, které jsou přímo k tomuto účelu určené. Termotransferový tisk i termotisk se provádí především na etikety a štítky v rolích. To umožňuje obsluze snazší manipulaci s potištěnými médii než v případě potisku na etikety v arších. Etikety se mohou v rolích po vytištění navíjet prostřednictvím navíječů etiket a následně aplikovat prostřednictvím ručních aplikátorů etiket.

Tisk samolepících etiket

Nejběžnějším způsobem, jakým se tisk samolepících etiket provádí, je jejich tisk na úzkoformátových etiketových rotačkách. Drtivá většina výrobců z nejrůznějších průmyslových odvětví potřebuje na své produkty malé série plnobarevných samolepících etiket.

Používají se na prototypy výrobků, jsou využívány při reklamních a marketingových kampaních a v neposlední řadě také v případech, kdy firmy produkují malé série různých výrobků. Využití mají velmi široké. Pokud vás zajímá především rychlost a kvalita odvedené práce, spolehněte se na Plzeň a jejich výrobu a tisk samolepících etiket.

Díky moderním technologiím dnes můžete mít své etikety za chvíli hotové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak se vyrábějí samolepící etikety"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*