Je na čase vyměnit pneumatiky

vymena pneumatik

Přemýšlíte nad výměnou pneumatik? Možná je právě teď ten nejvyšší čas. Zkontrolujte si, jestli mají tu správnou hloubku dezénu.

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky si dokážou poradit s mnohem horšími klimatickými podmínkami, například s ledem nebo rozmoklým sněhem. Směs, ze které jsou zimní pneumatiky vyrobeny, je měkčí, a proto se méně opotřebovávají. Se zimními pneumatikami tak bude brzdná dráha kratší a jejich přilnavost k mokrému povrchu mnohem lepší. Minimální hloubka dezénu u zimních pneumatik činí 4 mm pro automobily do 3,5 tuny, u větších je to 6 mm.

Letní pneumatiky

Letní pneumatiky jsou zase uzpůsobeny pro jízdu ve vyšších teplotách. Pro jejich výrobu se používá směs, která společně se snižující se teplotou tuhne. Proto nejsou letní pneumatiky v zimě stabilní a brzdná dráha se prodlužuje. Minimální hloubka dezénu je pro letní pneumatiky stanovena na 1,6 mm.

Celoročky a univerzální pneumatiky

Pak tu také máme ještě celoroční pneumatiky a univerzální pneumatiky. Ovšem univerzální pneumatiky bývají určeny pouze pro silná a velká auta. Na celoročních pneumatikách sice můžete jezdit celý rok, ale pokud je budete používat i v zimě, počítejte s tím, že budou mít mnohem horší jízdní vlastnosti než pneu zimní.

Nejširší výběr pneu v Praze

Jestliže už teď přemýšlíte nad tím, že byste si pneumatiky, ať letní či zimní pořídili, poohlédněte se po nich u firmy Autopneu Novák s.r.o. Nabízí nové i staré pneumatiky, bazar firmy čítá tisíce pneu všech běžných rozměrů a za výhodné ceny. Firma nabízí nejširší nabídku použitých pneumatik v Praze. Sháníte kvalitní pneuservis? Praha 10 je sídlem společnosti Autopneu Novák, která se vám taktéž postará o plnohodnotný servis vašeho auta.

Objednejte se na výměnu pneumatik nebo na servis online, ať nemusíte čekat. Případně si do firmy zavolejte, abyste zjistili, mezi jakými pneumatikami můžete vybírat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Je na čase vyměnit pneumatiky"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*