Navštivte město, které vás překvapí svou poklidnou atmosférou a poznejte pověst Čachtické paní

Piešťany se nacházejí v jihozápadní části Slovenska necelých 90 kilometrů od hlavního města, Bratislavy.

Termální prameny přírodních minerálních vod s teplotou od 67°C do 69°C a sirnaté bahno se staly hlavními zdroji pro léčbu revmatismu a poruch pohybového ústrojí. Ideální poloha a navíc snadná dostupnost udělala z Piešťan vyhledávané lázeňské město.

Tipů, co ve městě navštívit je opravdu mnoho. Vydejte se třeba na klidnou procházku po nejdelším kolonádním mostu na Slovensku.

Pokud se u vstupu pozorně podíváte nad sebe, uvidíte latinské nápisy zobrazující léčebné účinky zdejších termálních pramenů, Saluberimae Pisinienses Thermae (Uzdravující piešťanské koupele) a Surge et ambula (Vstaň a choď).

Zajímavosti v okolí

Další atraktivitou přímo u vstupu přes most je bronzová socha muže, který láme berli. Jde o Berlolamače, nejznámější symbol koupelí a zároveň i města znázorňující uzdravení.

Při procházce městem se projděte klidným prostředním největšího a nejstaršího parku Sadu Andreja Kmeťa. Na jeho území najdete vzácné dřeviny a architektonické památky.

Piešťany nejsou jen o lázeňství, přibližně za 40 minut se autem dostanete ke zřícenině kamenného čachtického hradu ze 13. století, který je spjatý s Čachtickou paní, Alžbětou Báthory a pověsti o jejím koupání v krvi mladých žen.

Čachtický hradní vrch spadá do národní přírodní rezervace v pohoří Malé Karpaty. Setkat se tu můžete se vzácnými druhy hmyzu a lesní vegetací.

Za Vaší návštěvu určitě stojí také unikátní Park miniatur v Podolí. Na jednom místě si můžete zblízka prohlédnout miniatury 68 významných hradů, zámků nebo kostelíků z dob jejich největší slávy.

Areál se navíc nachází přímo uprostřed hradů Čachtice, Beckov, a Tematín. Porovnat tedy můžete jak miniatury, tak hrady v reálné velikosti přímo na vlastní oči.

Snad každý chlap chtěl být v dětství vojákem. V Piešťanech, v prostorách bývalého vojenského letiště máte možnost vidět vojenskou výstroj, výzbroj a vojenskou techniku z let 1942-1992.

Tipy na ubytování:

Přímo v Piešťanech se můžete ubytovat v Hotelu Park**** a dopřát si relax a masáže ve wellness nebo bazén s vodním gejzírem a vodopádem. V severní částí Lázeňského ostrova vyzkoušejte Spa hotel grand Splendid. Více o nabídce na webu DCK Rekrea Ostrava, kde můžete vybírat si můžete vybrat nejen ubytování v Piešťanech, ale třeba i v Bešeňové, Vysokých Tatrách nebo třeba v ČR.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Navštivte město, které vás překvapí svou poklidnou atmosférou a poznejte pověst Čachtické paní"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*