Pojištění majetku je jednou z nejdůležitějších forem pojištění. Využijte také pojištění odpovědnosti

aaktu.cz ergo cz nahledovy

Svůj majetek můžeme pojistit mnoha způsoby. V naprosté většině případů pojišťujeme zejména naše nemovitosti, a to hlavně z toho důvodu, že v tomto případě případnou pojistnou událost nikdo nebere na lehkou váhu. Mohou však nastat různé životní situace, které mohou ohrozit také vybavení domu nebo bytu, a tak se vyplatí rovněž pojištění domácnosti. Toto pojištění se může hodit třeba při vloupání.

Proč se pojistit?

Hlavním motivem k pojištění majetku by měla být skutečnost, že řadu životních událostí zkrátka opravdu nemůžeme ovlivnit. Nemůžete ovlivnit přírodní katastrofu, stejně jako to, zda vás nenavštíví zloději.

aaktu.cz ergo cz 01

Často uvědomění si této skutečnosti přichází až po nějaké špatné zkušenosti. S ohledem na pojištění našeho majetku zejména rozlišujeme pojištění:

  • Nemovitostí a domácností
  • Obytných a kancelářských budov

Je totiž potřeba si uvědomit, že nejde pouze o naše nemovitosti a domácnost, ale může to být třeba naše kancelář nebo ordinace. Rovněž lze pojistit domy nebo byty, které jsou ve výstavbě. Ty se totiž také mohou snadno stát terčem pojistné události. V některých případech můžete získat také pojištění majetku a odpovědnosti v jednom balíčku. A co se vlastně pod pojištěním odpovědnosti skrývá?

Nechtěná škoda

V životě může přijít řada naprosto banálních situací, ze kterých vyplyne poškození cizího majetku. To je opět věc, kterou neovlivníme. A přesně v takových případech se nám může hodit pojištění odpovědnosti. Jak jsme již zmiňovali, někdy může být součástí jiné pojistky jako určitý bonus. Vždy pak samozřejmě záleží na parametrech takového pojištění.

aaktu.cz ergo cz 02

Pojištění online

A právě parametry jsou důležité s ohledem na výhodnost pojistky. Pokud byste si chtěli spočítat výhodnou nabídku pojištění, pomůže vám kalkulačka majetkového pojištění, kde si můžete online nastavit všechny parametry pojistky. V případě, že se rozhodnete pojištění uzavřít, tak je to možné rovněž realizovat prostřednictvím internetu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Pojištění majetku je jednou z nejdůležitějších forem pojištění. Využijte také pojištění odpovědnosti"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*