Nevzdávejte boj proti hlodavcům

granule na myši a potkany Deratizační nástraha v podobě granulí s vůní zrna atraktivní pro hlodavce

Je to jako boj s větrnými mlýny. Se železnou pravidelností se zabydlují tam, kde nechceme. Kromě materiálních škod šíří nepříjemný odér a někteří i nebezpečné nemoci. Ani pohled na ně samotné není nijak radostný. Řeč je o hlodavcích. Jak s nimi bojovat?

Jed na krysy jako jediné řešení? Často ano.

Krysa a myš, myš a krysa. Dvojka, kterou si lidé občas pletou, i když jsou mezi nimi znatelné rozdíly. Ten nejzásadnější a lehce rozpoznatelný i v mžiku, je velikost. Krysa je nápadně větší než myš. A také je to „suchomil“, který si rád vytvoří zázemí dostatečně vysoko nad zemí, třeba na půdě.

Krysa je velmi nepříjemný škůdce, který nepohrdne prakticky ničím. Nejen, že si s chutí smlsne na potravinách, nepohrdne ani kabely či šňůrami, což může být velice nebezpečné kvůli riziku vzniku požárů. Dalším nepříjemným suvenýrem od krys jsou jejich výkaly, které mohou vaše zásoby kontaminovat. Pokud všechny pokusy selhaly, nechte nastoupit jed na krysy. Ten by je měl spolehlivě do několika dnů usmrtit.

Jed na myši jako poslední možnost

Myši jsou podobně otravné a nepříjemné, jako jejich větší sestry krysy. Jsou menší a hbitější, tudíž pro ně není problém dostat se prakticky kamkoliv. Hon na ně je náročný, protože jsou extrémně rychlé a před přímým nebezpečím vezmou bleskurychle do zaječích. Osvědčeným způsobem, jak je eliminovat je nastražit pasti, nejlépe se sýrem, který myši milují. Když ani tyto pokusy nebudou úspěšné, je čas pro jed na myši. Ten funguje na bázi koagulantů, v jejichž důsledku myš po požití jedu vykrvácí.

Když jed na potkany nefunguje

Asi nejhnusnějším hlodavcem, který nás může poctít svou návštěvou, je potkan. Je nejen odpudivý na pohled, ale také je díky svému životnímu stylu ve stokách a kanálech přenašečem nejrůznějších nebezpečných nemoci jako prasečí chřipka, či partyfus. Jed na potkany příliš nefunguje, protože hojně využívají „ochutnávače“ jaké svého času Caesar. Ti jen ochutnají, a ostatní se k němu ani nepřiblíží. V rámci prevence výskytu potkanů se doporučuje instalovat různé plašiče, které zamezí jejich vstupu na pozemek. Když už se však přeci jen nějaký objeví, zkuste ho vlákat do pastě a následně zlikvidovat.

Při manipulaci s jakýmkoliv hlodavcem nezapomínejte na opatrnost a ochranné pomůcky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Nevzdávejte boj proti hlodavcům"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*