Pitný režim je důležitý i v zimě

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: digitalart).

V horkém létě většina lidí nemá problém s dodržováním pitného režimu. Koneckonců rozpálené lidské tělo si o vodu řekne samo. Ale dostatek tekutin je stejně důležitý i v době, kdy prší a sluneční paprsky jen marně vyhlížíme. Tělo je zhruba ze sedmdesáti procent tvořeno právě vodou a nedostatek tekutin se brzo projeví. Začíná to malátností, bolestí hlavy a může skončit závažným onemocněním.

V zimním období může dehydrataci organismu přispět přetopený prostor, neustálé přechody mezi teplem a zimou. A stejně dobře může organismus dehydrovat také mráz. Proto by dospělý člověk měl vypít den co den minimálně jeden a půl litr vody. V ideálním případě by mělo jít opravdu o vodu, pokud možno bez bublinek, které mohou citlivým lidem podráždit trávicí trakt. Vsadit můžete také na teplé čaje, které prokřehlý organismus rychle prohřejí. Díky vitamínům či bylinkám je člověk také odolnější vůči chřipce či jiným respiračním onemocněním, jenž na podzim a v zimě dokáží pořádně znepříjemnit život.

Ať už v létě nebo v zimě, dostatek tekutin zrychluje metabolismus. Pokud tedy svádíte neúspěšný boj s nadbytečnými kilogramy, zaměřte se na svůj pitný režim. Příčina vaší marné snahy, může být právě v nedostatku tekutin.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: digitalart).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Pitný režim je důležitý i v zimě"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*