Podle čeho si vybrat vhodnou matraci

matrace medline duo

Spánek je důležitou a většinou i nejoblíbenější činností dne. Tělo během něj načerpá novou energii a mozek zpracuje všechny nově přijaté informace, které během dne získal. Není ovšem nic příjemného, když se ráno budíme rozlámaní a unavení. Za to může špatně zvolená matrace. Jak vybrat tu správnou? Zaměřte se na její rozměry, tvrdost i hygienu spánku.

Rozměry matrace 140×200

Ano, i na rozměry matrace je potřeba se zaměřit. Obecně platí, že minimální šířka matrace pro jednoho dospělého člověka by měla mít 90 centimetrů. Délka matrace by zase měla být minimálně o 20 centimetrů delší, než je vaše výška. Matrace 140×200 jsou ideální pro jednoho člověka, který má rád pohodlí a prostor během spánku. Pokud se v noci hodně převalujete a cestujete po posteli, těžko vám bude 90 centimetrů volného prostoru stačit.

Rozměry matrace 160×200

Matrace 160×200 jsou svými rozměry doporučovány pro páry. Jde však o minimální požadovaný rozměr pro dvě osoby. Většina lidí, pokud na to má doma prostory, volí větší postel i matraci pro větší komfort. Jestliže ale máte menší byt, bude pro vás tento rozměr dostačující a naprosto vyhovující.

K matraci si nezapomeňte pořídit také chránič matrace, který vám zajistí dokonalou hygienu během spánku. Lidské tělo vypotí během noci až půl litru potu a všechno to jde následně samozřejmě do matrace. Pokud budete mít pod prostěradlem chránič matrace, ten zachytí všechen pot a matrace zůstane stále čistá. Navíc se dá bez problémů prát v pračce.

Rozměry matrace 180×200

Matrace 180×200 jsou tou nejlepší možností pro partnery. Každý bude mít dostatek svého prostoru pro klidný a ničím nerušený spánek. Pokud se nemůžete dohodnout na tvrdosti matrace, nemusíte už dělat kompromisy. Dnes není problém zvolit takovou matraci, která poskytne ideální tvrdost pro oba. Každý člověk totiž potřebuje něco jiného. Lidé s vyšší váhou by měli mít vždy matraci tvrdší. Naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat mezi měkčími matracemi.

Je to jen na vás. Vyberte si matraci, na které se každý den vyspíte dorůžova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Podle čeho si vybrat vhodnou matraci"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*