Průmyslové klapky a tlakové ventily vysoké kvality

zpetna klapka

Sortiment průmyslových armatur je velice široký. Jedno ale mají všechny tyto komponenty společné. Je u nich vyžadována naprostá spolehlivost.

Kvalitní a spolehlivé průmyslové armatury

Produkty a polotovary, které jsou označovány jako průmyslové armatury, jsou nezbytností pro chemické, teplárenské, vodovodní a plynovodní provozy. Neobešly by se bez nich ani čističky odpadních vod či bioplynových stanic. Průmyslové armatury potřebuje ke své práci také mnoho výrobních hal.

 • Vzhledem k tomu, že jsou pro tyto provozovny základním produktem, je nutné, aby byly v co nejvyšší kvalitě a vynikaly spolehlivostí.

Tlakové ventily

Jednou ze součástí sortimentu, který zahrnují průmyslové armatury, je tlakový ventil. Tlakové ventily se mohou rozdělit z hlediska využití do čtyř základních skupin. Podle toho, pro jaký účel mají být upotřebeny.

 • Ventily mohou být
 • uzavírací
 • pojistné
 • regulační
 • zpětné

Tlakový ventil je určen k tomu, aby řídil nebo upravoval tlak v hydraulickém obvodě. Podle funkce, pro kterou je určen, se dále může rozdělovat například na pojistný nebo brzdný.

Průmyslové klapky

Sortiment průmyslových armatur obsahuje také průmyslové klapky. Ty nacházejí své uplatnění v náročných průmyslových oborech i ve velmi čistých zpracovatelských provozech. Využívají se v chemickém, farmaceutickém, potravinářském, papírenském průmyslu i dalších průmyslových odvětvích.

 • Uzavírací klapky mohou nahradit klasická klínová šoupátka.
 • Oproti těmto prvkům mají tu výhodu, že disponují krátkou stavební délkou, nízkou hmotností a tím pádem je s nimi v každém ohledu mnohem snazší manipulace.

Klapky se také využívají v provozech, která pracují s plynnými médii, u nichž je vyžadováno dokonalé utěsnění.

 • Průmyslové klapky se rozdělují na dvě základní skupiny.
 1. Zpětné – zabraňují zpětnému toku.
 2. Uzavírací – určené pro uzavření nebo regulaci průtoku.

Průmyslové klapky jsou velice namáhanou součástí průmyslových systémů. Proto je nutné, aby byly vyrobeny z odolných materiálů, které zajistí jejich spolehlivost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Průmyslové klapky a tlakové ventily vysoké kvality"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*