Zkombinujte víno se správným pokrmem

Víno je neodmyslitelnou součástí slavnostní tabule, avšak zvolit správný druh vína k jednotlivým pokrmům nemusí být vždy snadné. Nejspíše už jste mnohokrát slyšeli o zažitých kombinacích vína a jídla, nicméně není to vždy tak jednoduché. Pro vychutnání vína v jeho plné kráse je třeba víno servírovat se správným druhem jídla, díky čemuž získáte opravdový gastronomický zážitek. Podávejte správné víno k vašemu jídlu i vy. Poradíme vám jak na to.

Předkrm a polévky

Předkrmy většinou nebývají příliš vydatné, proto k nim volíme lehká bílá vína. Výjimkou však nejsou těžké předkrmy, jako jsou játra či plátky hovězího, ke kterým se pak hodí především sladká červená vína. K zeleninovým a krémovým polévkám podáváme naopak vždy lehčí bílé víno. Ke kořeněným polévkám pak volíme zejména starší vyzrálá vína. Před podáváním samotného jídla se také často vyplatí sáhnout po šumivých vínech anebo pravém šampaňském pocházející z francouzské oblasti Champagne.

Ryby a lehké saláty

K rybám a salátům většinou podáváme bílá vína, avšak toto zažité pravidlo vždy neplatí. Ryby a saláty lze připravovat na mnoho způsobů a od toho se pak odvíjí volba toho správného typu vína. Pokud je ryba připravována vařením nebo dušením, jsou jednoznačnou volbou bílá vína.  Bílé víno se hodí i k uzeným rybám a rybám podávaným s omáčkou. Naopak ke smaženým a grilovaným rybám se hodí spíše červená vína. Červené víno volíme i v případě salátu či ryby se skutečně výraznou omáčkou.

Masité pokrmy

Určitě jste slyšeli poučku, která říká, že k tmavému masu volíme červené víno a naopak k bílému masu bílé víno. Toto pravidlo však platí pouze tehdy, pokud je chuť jídla s tmavým druhem masa výrazná a u bílého masa jemná. Pokud je k masu omáčka, tak vždy volíme víno podle chuti omáčky. Vařené, dušené a grilované libové maso se snoubí s bílým vínem, grilované a pečené prorostlé maso zase ladíme s červenými víny. Červené víno si žádá i zvěřina či skopové. Kvalitní vína naleznete na e-shopu 1er.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Zkombinujte víno se správným pokrmem"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*