Ano, možná jste o tom ještě neslyšeli, ale právě proběhl pilotní projekt pro domácí umělou plicní ventilaci, který předznamenal posun v oblasti péče o ventilované. Vy tak nemusíte zůstávat s ventilátorem v nemocničním zařízení, ale můžete být v pohodlí domova a využít péče specialistů. Projekt proběhl pod záštitou Všeobecné zdravotní pojišťovny a projektu se účastnilo pouze několik vybraných specializovaných subjektů. Mezi ně patří i pražská agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical.
Je více než jasné, že domácí umělou plicní ventilaci nemůže zajišťoval jen tak někdo. Ve svém týmu proto musí mít lékaře s příslušnou specializací, tedy anesteziologie nebo intenzivní medicína. Dále musí v týmu být zdravotní sestřička specializovaná na intenzivní péči.
DUPV
Jak jsme už zmínili, projektu se aktivně účastnila a domácí umělou plicní ventilaci již poskytovala agentura domácí péče ProCare Medical. A nejen to. Pomohou pacientům vyřídit potřebné dokumenty a zajistit pomůcky nutné pro domácí umělou plicní ventilaci. Díky velmi širokému portfoliu poskytovaných služeb zajistí pacientům i převoz domů nebo do nemocničních zařízení. Nabídnou vám kvalitní fyzioterapii u vás doma. Sídlo má tato společnost sice v Praze, ale v současné době má pobočky i v Liberci, Hradci Králové a Benátkách nad Jizerou. Toto je u intenzivní péče důležité. Aby byl odborný lékař na dosah a mohl za pacientem přijet domů při případných komplikacích.
Pokud jste vy nebo někdo z vašich blízkých závislých na ventilátoru, informujte se u svého ošetřujícího lékaře na možnost domácí péče. Někdy je opravdu zbytečné zůstávat v nemocnici.
Přidej komentář jako první k "Umělá plicní ventilace doma"