Kvalitní baterie do aku vrtačky

1.20.ABB .3.11

Pořídili jste si kvalitní aku vrtačku, ale její výkon už není, co býval? Stejně jako všechny baterie, mají samozřejmě i akumulátory v nářadí svou životnost. A není nic nepříjemnějšího, než když vám dobře rozdělanou práci kazí slabý výkon přístroje a vy se tak musíte zabývat neustálým dobíjením.

Kdy je čas na výměnu baterie?

Aku vrtačky či další nářadí mají skvělou výhodu ve své dlouhé životnosti, je však potřeba počítat s tím, že běžná výdrž jejich akumulátorů je zhruba okolo 5 let. Jakmile tedy začnete na zařízení pozorovat ztrátu výkonu i po plném nabití baterie nebo si všimnete, že baterie se vybíjí již v polovině běžné pracovní doby, je nejvyšší čas se poohlédnout po novém akumulátoru.

Investice do opravdu kvalitní aku vrtačky samozřejmě není zanedbatelná. Mají však jednu podstatnou výhodu – díky možnosti výměny baterie jsou takřka nesmrtelné. Při nedostatečném výkonu baterie nemusíte znovu investovat do drahého nářadí, stačí pořídit nový kvalitní akumulátor. Jak se při výběru nespálit vám poradíme v následujících řádcích.

Jak poznat kvalitu?

V dnešní době můžete na trhu s aku příslušenstvím najít opravdu nepřeberné množství produktů a jejich prodejci se předhání s akčními nabídkami či slevami. Ne vždy je ovšem nízká cena ideálním kritériem pro výběr. Zaměřit byste se měli především na zboží ověřených prodejců a také značek, které jsou schopny ručit za svou kvalitu.

Vybírat můžete baterie do vrtačky přímo od výrobce vašeho nářadí, mezi které nejčastěji patří například Bosch, Makita, Dewalt nebo Hilti. Stejně dobře vám však mohou posloužit také takzvané alternativní akumulátory, které jsou určeny vždy hned pro několik typů aku vrtaček a vyznačují se především svou nízkou cenou.

Právě u neznačkových baterií byste si ovšem měli více kontrolovat její parametry a srovnat je s originálním produktem výrobce. Zaměřte se zejména na její kapacitu a výkon, zkontrolovat byste si měli ale také její váhu a rozměry, které by vždy měly být totožné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Kvalitní baterie do aku vrtačky"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*