Stomatologie Praha 2 radí

Stomatologie Praha 2 radi

Čištění zubním kartáčkem je jednou z nejefektivnějších metod, jak odstranit povlak (zubní plak) ze zubů. Čištění měkkým kartáčkem je však efektivnější a méně destruktivní, než hrubé tření tvrdým kartáčem, nejen dle zubaře Praha ze zubní ordinace Praha. Proč? Zubní sklovina je relativně tenká a roky agresivního čištění mohou odstranit sklovinu. Zub se tak stane citlivým. Používání tvrdého kartáčku může poškodit i dásně. O tom ví své i na dentální hygieně Praha.

Jsou různé metody čištění zubů. Nejúčinnější způsob je směrem “z dásně na zub”.  Nejefektivnější čištění trvá minimálně 3 – 5 minut.

Nejen podle stomatologů Praha pomáhá proti vzniku zubního kazu a zánětu dásní také ústní voda. Ústní vody by měly být doplňkem základní ústní hygieny.

Fluoridace zubů

Jak by vám určitě řekli na stomatologii Praha 2, fluoridace zubů si klade za cíl vytvořit v povrchových vrstvách skloviny ochrannou koncentraci fluoridů a tím zvýšit odolnost skloviny vůči kyselinám. Fluor je toxický pro mnoho bakterií, zpomaluje jejich metabolismus. Je to jediná látka schopná zastavit začínající kaz, látka, která má pozitivní vliv na remineralizaci zubní skloviny. Fluoridaci zubů provádí i dentální hygienistky na dentální hygieně na Praze 2.

Pokračovat s občasnou fluoridací zubů byste měli i doma. Koncentrace fluoridů v zubech se postupně samovolně snižuje, proto je třeba aplikaci fluoridů opakovat (používáním vhodné zubní pasty, fluoridového gelu a ústní vody). Výplachy fluoridem jsou nejúčinnější, pokud jsou aplikovány před spaním.

Proč jsou doporučovány žvýkačky bez cukru?

Jak potvrzují zubaři Praha 2, je dokázáno, že žvýkačky bez cukru snižují výskyt zubního kazu. Žvýkání stimuluje průtok slin, které tlumí účinek kyselin (zvyšují pH) a pomáhají odolnosti proti nim. Žvýkejte žvýkačky, které jsou slazené xylitolem – snižují výskyt zubního kazu víc, než ty, ve kterých jsou použita jiná sladidla. Možná tak na dlouho oddálíte nutnost nechat si zavést zubní implantáty Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Stomatologie Praha 2 radí"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*