Střecha je základ domu

rd smeno1

Jakákoliv stavba vyžaduje důkladnost, vhodný materiál a především musí splňovat nějaké požadavky stavebního rozhodnutí. Je jisté, že bez střechy se neobejde.

Střecha je základ

Pokud budete stavět nebo rekonstruovat dům či jinou budovu, tak je jisté, že se musíte zaměřit na střechu. Pokud by její konstrukce nebyla dobře provedená, mělo by to dopad na celou budovu a samozřejmě by to dříve nebo později přineslo spousty problémů. Pokud se bude opravovat kompletně střecha, tak rozhodně stojí za úvahu použít dřevěné vazníky, které jsou v současné době velmi rozšířené a oblíbené. Ono ani není divu, jelikož stavba s nimi je poměrně rychlá, efektivní a ještě investor ušetří své finanční prostředky. I když někdo může mít mylný dojem, že vazníky jsou jakousi prutovou konstrukcí, která sice může vypadat různě, ale v podstatě neumožňuje žádný prostor navíc, tak je tato domněnka mylná. Prostor střechy může samozřejmě být využíván jako menší podkroví nebo půda, která poskytne úložný prostor. Nebude to sice v tak velkém rozsahu, ale majitel o ni skutečně nemusí přijít.

Vazníky fungují skvěle

V současné době výroba vazníků funguje tak, že se vše připraví v hale, kde se samozřejmě vytvoří přesně podle moderní technologie hotový výrobek a ten se poté doveze na stavbu a usadí na budovu. Je to velmi efektivní a jednoduché. Navíc vazníky jsou skutečně v poslední době hojně rozšířenou konstrukcí střech u novostaveb, ale nejsou výjimkou ani stávající zástavby, kde se provádí rekonstrukce. Tato nosná konstrukce podporuje střešní plášť, podhled a jiné. Na výrobu vazníků se používá kvalitní, pevnostně tříděné řezivo.

Jejich výhody:

  • V první řadě úspora a to jak konstrukčního řeziva, tak finanční investice.
  • Statická naprostá spolehlivost a velmi nízká hmotnost, čímž nezatěžují tolik plášť stavby.
  • Střešní vazníky jsou z přírodního materiálu.
  • Velmi rychlá montáž, přímo na stavbě není potřeba trávit dobu delší, než den, maximálně dva, záleží na okolnostech.

Střešní vazníky jsou ideální volbou, nicméně pokud si nejste jisti, poraďte se s odborníky, zdali vám tento typ konstrukce schválí. Rozhodně nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Střecha je základ domu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*