Vilcacora – peruánská bylina s léčivými schopnostmi

peruanska bylina

Vilcacora je peruánská bylina s významnými léčivými účinky, která nachází již mnoho let uplatnění v tradiční medicíně. Jedná se o popínavou rostlinu, která dorůstá v amazonských deštných pralesech až do délky 30 m. Tato liána je charakteristická zejména svými trny, které připomínají kočičí drápy, tudíž se často lze také setkat s názvem „kočičí dráp“ či španělským názvem Una de Gato. A na co se nejčastěji tato rostlina používá?

Vilcacora podpoří imunitní systém

Jedním z hlavních účinků užívání vilcacory je podpora imunitního systému. Pravidelným užíváním vilcacory tak získává lidský organismus silnější obranyschopnost. Vilcacora neboli uncaria tomentosa také dodá tělu energii. Z tohoto důvodu najde využití při prevenci a léčbě chřipky, angíny a dalších onemocnění. Oceňována je také pro své významné antioxidační účinky. Účinně bojuje proti volným radikálům a tím zpomaluje stárnutí. Pravidelné užívání rostliny také dokáže tělo ochránit před civilizačními chorobami.

Rostlina opředena legendami

Díky svým léčivým účinkům jde o rostlinu, která je opředena mnoha legendami. Vilcacora patří mezi rostliny, která disponuje protizánětlivými, antibakteriálními a antivirovými účinky. Vilcacora má například pozitivní vliv na zmírnění bolesti kloubů a zlepšení revmatismu. Je také doporučována pro preventivní očistnou kúru. Pozitivně také působí při léčbě akné, alergií a potíží s trávením. Významně pomáhá i při únavě a zmírnění stresu.

Připravte si odvar z kůry

Pro léčebné účely se používá především kůra Uňa de gato, z níž se připravuje odvar. Kůra se zalije studenou vodou a vaří se po dobu zhruba 20 minut. Odvar je charakteristický svou načervenalou barvou, jež lze popíjet za studena i za tepla. Obvykle se doporučuje popíjet nápoj 3 denně. Nevhodný je zejména pro osoby s nízkým krevním tlakem, jelikož významným účinkem Vilcacory je snižování krevního tlaku u lidí s hypertenzí. Dále se nedoporučuje těhotným ženám a dětem do 3 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Vilcacora – peruánská bylina s léčivými schopnostmi"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*