Vlastní zuby versus zubní implantáty

stomatolog praha

Absolvujte pravidelné preventivní prohlídky a nečekejte, až vás zuby začnou bolet – může být totiž pozdě. Pokud zanedbáte zubaře Praha a dentální hygienu Praha, budete možná muset nahradit své vlastní zuby zubními implantáty Praha. Nezanedbatelná tak pro vás bude nejen finanční, ale i časová náročnost léčby.

Něco z anatomie (stavby) zubu

Zub je tvořen dvěma hlavními částmi – korunkou a kořenem.

  • Korunka je viditelná část zubu.
  • Kořen se nachází v zubním lůžku, je uložen v kosti a tvoří 2/3 celkové délky zubu.

Zub se skládá:

  • Ze skloviny, která je nejtvrdší částí zubu – ochraňuje zub od žvýkacích tlaků. Obsahuje minerální látky a nemá žádná nervová zakončení. Proto, pokud je porušena pouze sklovina, žádné problémy nepociťujeme. A právě z toho důvodu mají velký význam preventivní prohlídky na stomatologii Praha, neboť pouze stomatolog Praha dokáže poškození skloviny v této brzké fázi odhalit.
  • Pod sklovinou se nachází dentin (zubovina) – má tmavší barvu než sklovina, je měkčí a obsahuje nervová vlákna, může proto reagovat citlivě na určité podněty, které vás na zubní kaz mohou upozornit. Neotálejte a rychle se objednejte do zubní ordinace Praha.
  • Dřeň (pulpa) se nachází uvnitř zubu. Je měkká, obsahuje cévy a nervy. Její zánět způsobuje bolestivost zubu. I v tomto případě je zubař Praha 2 připraven vám pomoci.
  • Větší část kořene pokrývá cement.

Periodontální tkáně se nacházejí mezi cementem a kostí a pomáhají spojovat zub s kostí.

Všechny zuby nejsou stejné

Zuby se navzájem liší, protože každý má jinou funkci. Rozdělujeme je na:

  • řezáky – nejostřejší zuby, které slouží k ukusování potravy a nacházejí se uprostřed zubořadí,
  • špičáky – slouží k uchopení a trhání potravy, mají dlouhý a silný kořen, tvoří přechod mezi přední a zadní částí chrupu,
  • třenové zuby (premoláry) – situované hned za špičáky, mají plošší žvýkací plochu a jsou určeny k drcení potravy,
  • stoličky (moláry) jsou poslední (zadní) zuby v ústech, jsou větší než premoláry a mají i větší žvýkací plochu; jejich úkolem je žvýkat a rozmělňovat potravu na menší kousky.

Pokud vaše zuby nejsou ve správném postavení je třeba navštívit, je třeba navštívit zubní ordinaci Praha. Pomocí rovnátek se vaše zuby srovnají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Vlastní zuby versus zubní implantáty"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*