Vyvažovačky kol

Vyvažovačka kol osobních vozidel G2.119RFM RAVAGLIOLI

Pokud jste tak trochu zapomněli na kalendář a do pneuservisu se pro zimní obutí ještě jen chystáte, zvažte, kam zamíříte. Technické vybavení pneuservisu může být pro vaši bezpečnost klíčové. Pokud o něm pochybujete, poohlédněte se radši jinde.

Vyvažovačky kol jsou základ

Pro provedení bezpečné výměny pneumatik je zapotřebí nejen odborně zdatný personál, ale především dobré technické zázemí. Pro pneuservisy jsou vyvažovačky kol naprosto nezbytným vybavením, bez kterého nelze udělat výměnu kvalitně. Vyvažovačky by proto měly odpovídat technickým normám, ale taktéž požadavkům moderní doby. Je přitom jedno, zda jde o vyvažovačky pro motocykly či osobní nebo nákladní vozidla.

Správná vyvažovačka kol zamezí problémům

Vyvažovačka kol je samozřejmostí pro každý pneuservis a je to dáno především její důležitostí. Pokud by totiž kola nebyla vyvážená nebo by byla vyvážená nesprávně, nastanou technické potíže. Nesprávné vyvážení způsobuje vibrace, které se přenášejí do volantu a řidiči tak připraví nepříjemné chvilky. Mnohem větším problémem však je, že zásluhou špatného vyvážení dochází k rychlejšímu opotřebování pneumatik a následně i některých podvozkových částí.

Dobrá vyvažovačka – kvalitní servis

Kvalitní vyvažovačka dokáže všem těmto problémům předejít. Nevyvážení přesně změří a stanoví umístění závaží. Kola je proto vhodné vyvažovat nejen při každém přezouvání pneumatik, ale také preventivně při najetí určitého počtu kilometrů. Servisáci jednoznačně doporučují nechat kola vyvážit i v případě, že měníte celou sadu, ne jenom pneumatiky, byť jste koncem poslední sezóny nezaznamenaly žádné potíže. Na zadní nápravě mohl vzniknout nevývažek, který jste nijak nepocítili, ovšem při nasazení kola na přední nápravu by mohl nastat problém. Servis by vás tedy stejně neminul, oprava by však byla nejen časově náročnější, ale taky zbytečně o pár stovek dražší.

Důvěřujete svému pneuservisu? Zajímali jste se někdy o stav techniky, kterou používá? Jestli ne, občas to není na škodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Vyvažovačky kol"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*