Detektory kovu – k čemu slouží

detektor kovu Golden Mask GM5

Toto zařízení, které funguje na principu změny magnetického pole, našlo využití v téměř každé průmyslové oblasti. Pracují s ním vědci, archeologové, ale i vojáci. Jedná se přitom o poměrně jednouché zařízení, které však dokáže nevídané věci.

S detektory kovů za velkými objevy

Největší využití našly detektory kovů nesporně v archeologii, a to už v roce 1958. Objevitelem byl historik Don Rickey, kdy se mu v bitvě u Litlle Bighornu podařilo objevit palební linie. Následné využití pro účely archeologie spočívalo především v tom, aby se artefakty objevovaly, prostudovaly a zdokumentovaly.

Ovšem falešní historici a lovci pokladů záhy přišli na to, že díky těmto chytrým zařízením můžou rychle zbohatnout. Jejich konání je však v mnoha krajinách postaveno mimo zákon a používání detektorů kovů striktně legislativně upraveno. Zásluhou nekalé činnosti těchto podvodníků totiž zmizelo mnoho vzácných vykopávek, které představují nenahraditelnou ztrátu.

detektor kovu Golden Mask GM5

Co vše objeví detektor kovu?

Jak je z názvu tohoto zařízení zřejmé, reaguje zejména na kov. Jednoduché hobby detektor kovu vám žádný velký a dobře skrytý poklad objevit nepomohou, ale mince, šperky, nebo zapomenuté železné předměty zvládnou poměrně lehce. Pokud byste se chtěli vydat na opravdové bádání, museli byste zvolit přístroj, který je profesionální. Lze sáhnout i po průmyslových detektorech, které odhalí třeba inženýrské sítě, ovšem ty jsou určené především pro cílené využití a laik by si s nimi moc zábavy neužil.

Záplava nabídky detektorů

Vyznat se v široké nabídce nejrůznějších prodejců je opravdový kumšt. V Česku jich působí několik desítek a všechny nabízejí nejrůznější detektory kovu. Prodej a marketing však má každá postavený jinak. V zásadě platí, že solidní prodejce neláká potenciálního zákazníka na dosah přístroje, protože ten je velice individuální a záleží na každém jednotlivém typu.

Pokud jste objevitel – amatér, zkuste se podívat po univerzálním přístroji, který by vaše dobrodružné choutky plně uspokojil. Správný prodejce vám s jeho výběrem poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Detektory kovu – k čemu slouží"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*