5 důvodů proč byste si měli pořídit zahradní jezírko

59321 01

Ať již jste vlastníky rozlehlé zahrady anebo jen malého pozemku okolo domu, který chcete zkrášlit, rozhodně si neuzavírejte cestu k vodnímu prvku v okolí vašeho obydlí. Ten dokáže nejen příjemně zvlhčit vzduch, což oceníte zejména v horkých letních parnech, ale také k vám přivede rozmanité druhy živočichů, takže si na zahradě nikdy nebudete připadat sami.

1.    Zahradní jezírko vytvoří ze zahrady relaxační zónu

Chcete-li se každý den z práce vracet domů jako do oázy klidu, kde vás čeká odpočinek a relaxace, měli byste se zamyslet nad tím, jak tomuto účelu přizpůsobit nejen interiér vašeho domu či bytu, ale i zahradu. V té by rozhodně neměl chybět vodní prvek, který napomáhá relaxaci a pomůže vám odplavit starosti všedního dne. Ostatně vyzkoušejte si malou fontánku na elektricky pohon nainstalovat třeba doma do obýváku a uvidíte, jak se úroveň vaší relaxace ze dne na den zlepší. Léty a zkušeností je zkrátka prokázáno, že voda má schopnost z nás smýt nejen tělesné nečistoty, ale i nánosy na duši.

2.    Vlhčí vzduch usnadní dýchání

Zahradní jezírko to není jen voda kdesi uprostřed zahrady, vykouzlit jej můžete také na balkóně anebo třeba na terase. Menší vodní plocha v nádobě s fontánou, která ji provzdušňuje, dokáže vzduch ve svém okolí prokysličit, ale také zvlhčit tak, že se vám i v parném létě bude v okolí vaší vodní plochy lépe dýchat.

3.    Útočiště pro širokou škálu živočichů

Přestože miniaturní zahradní jezírka nejsou vhodná pro pěstování kaprů, neznamená to, že by se v něm nemohli usídlit jiní živočichové. Některé z nich si můžete do zahradního jezírka vysadit i uměle, například drobné vodní plže, žabky anebo hmyz. Přidáte-li do jezírka kameny anebo kusy dřeva, na které se budou moci postavit, můžete ve vaší vodní ploše přivítat také ptáky, kteří se přiletí napít.

4.    Výsledky své práce uvidíte rychle

Každý, kdo relaxuje prací na zahradě, určitě rád vidí plody své práce. V případě zahradního jezírka je navíc uvidíte velice rychle. Samozřejmě jej můžete upravovat a vylepšovat každý rok, ale není to nezbytně nutné. S výjimkou situace, kdy objevíte díru v jezírkové fólii, vám může vaše jezírko sloužit dlouhá léta bez jediného zásahu.

5.    Zábava na volný čas

Zahradní jezírko můžete postavit a jen se kochat jeho krásou anebo si vychutnávat radost z jeho vylepšování. Každý rok do něho můžete zasadit novou rostlinu anebo si pořídit nový druh fontány a užít si radost z čirého tvoření. Vždyť právě proto si většina lidí zahradu pořizuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "5 důvodů proč byste si měli pořídit zahradní jezírko"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*