Jak zvládnout dlouhý let?

Spoustu lidí láká návštěva některé exotické destinace na druhém konci světa. Ale splnění svého cestovatelského snu nechávají u ledu, mnohdy jen proto, že mají strach z dlouhého letu. Obavy jsou zbytečné, pokud dodržíte několik základních pravidel. Cestu za oceán navíc jen málokdo plánuje ze dne na den. Tím pádem máte dostatek času, abyste se na dlouhý let připravili.

Máte-li možnost, začněte tím, že se budete snažit, abyste se dostali do kondice. Čím vitálnější budete, tím je pravděpodobnější, že dlouhý let ustojíte v pohodě. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo berete nějaké léky, zkonzultujte svůj záměr s předstihem se svým lékařem. Trápí-li vás například křečové žíly, možná vám napíše léky na ředění krve, čímž snížíte riziko trombózy nebo zánětu žil, který vás po dlouhém letu může trápit. Potížím můžete předejít i na samotné palubě letadla. Občas se protáhněte, je-li to možné trošku se projděte.

Před letem se dobře vyspěte, nespoléhejte na to, že se prospíte v letadle. Je tam hluk a navíc vás budou dost možná rušit letušky i ostatní pasažéři. Snažte se hodně pít, ať nejste dehydrovaní. Na alkohol však raději zapomeňte, moc prospěšný vašemu organismu nebude. Stejně tak se vyhýbejte těžkým a kořeněným jídlům a zvolte raději něco lehčího, co nezatíží vaše zažívání.

Do příručního zavazadla si přibalte balíček žvýkaček, který vám pomůže překonat stoupání a klesání letadla a možná i žaludeční nevolnost. A hlavně zapomeňte na stres a let si užijte. Mnohdy dech beroucí výhled z okénka vám veškeré nepohodlí jistě vynahradí.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: satit_srihin).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak zvládnout dlouhý let?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*